» استاندارد های لوله کشی آب در ساختمان

لوله کشی آب ساختمان هم نظیر دیگر موردها در ساختمان سازی بایستی وضعیت و استاندارهایی داشته باشد به جهت این که ما سالها از یک ساختمان استعمال میکنیم که در شکل عدم متابقت سیستم لوله کشی ما در آتی با مشکلات فراوانی روبرو خوا هیم شد .


لوله کشی آب ساختمان هم نظیر دیگر موردها در ساختمان سازی بایستی وضعیت و استاندارهایی داشته باشد به جهت این که ما سالها از یک ساختمان استعمال میکنیم که در شکل عدم متابقت سیستم لوله کشی ما در آتی با مشکلات فراوانی روبرو خوا هیم شد .


استاندارد های لوله کشی آب ساختمان

در همه اشکال مسیر آب مصرفی بعداز اتصال به کنتور , به شیر یکطرفه انقطاع و وصل در محل ورود ساختمان پیوند می خورد و آب معمولاً از یک انشعاب با اهمیت وارد لوله تقسیم کننده می شود و آنگاه بوسیله یک یا این که یکسری مسیر جداکننده وارد ساختمان های یک سری واحدی یا این که تک واحدی شده و یک انشعاب برای ورود به هر واحد در لحاظ گرفته می شود .


چه‌طور واحد سنجش های لوله کشی آب در ساختمان را بشناسیم

اگرچه لوله کشی آب و فاضلاب یک کار بی آلایش و پیش پا افتاده ای به لحاظ می‌رسد , البته چنانچه که طبق اصول درست انجام نشود , به بیشتر اینکه از دید اقتصادی ساخت زیان شود منجر به‌وجود وارد شدن مشکلاتی می شود . به همین جهت بایستی استاندارد های لوله کشی آب در ساختمان طبق نقشه اجرا شود .

 

رعایت عمق مطلوب لوله ها

درهنگام لوله کشی می بایست اعتنا داشته باشیم که لوله ها مضاعف سطحی و یا این که فراوان عمیق نباشند . چون لوله کشی در عمق دوچندان منجر جراحت وصال به لوله میشود در اثر فشار دوچندان خاک این حادثه می افتد . وبرای تعمیر کردن آن به خلل بر میخورید . همینطور در‌حالتی که لوله کشی ساختمان به طور سطحی صورت بپذیرد به نگهداری متعددی احتیاج دارااست .

 

رعایت کیفیت مطلوب لوله ها

آب از روش کانال های آب رسانی همگانی شکل میگیرد . برای این که از آب‌شرب سلامت و منزه و فارغ از رنگ وتغییر طعم آن بایستی به طبع از لوله های باجنس مرغوب وکیفت خوب تعیین شود و در شکل به کارگیری از لوله های بی کیفت این قابلیت و امکان موجود است که در هنگامی کوتاه سیستم لوله کشی شما در گیر نقص و خلل گردد .

 

محل عبور مطلوب را تعیین فرمایید

هنگام لوله کشی بایستی اعتنا داشته باشیم لوله های ما در مکان های در معرض سوز‌و‌سرما یا این که گرمای شدید قرار می‌گیرند عبور داده نشوند زیرا انجماد لوله منجر ترک میل کردن ونشتی آب میشود . همچنین بایستی لوله در مکانی قرار گیرند که دسترسی پرسرعت به آن باشد به طور معمول لوله ها در جایی نصب می‌شوند که از خوردگی و سایده شدن و انفجار و . . . در امان باشند . در اتصال لوله ها می بایست اعتنا کافی داشته باشید تا از رخنه آلودگی به آب دوری کنیم .

در زمستان بایستی از لوله های نصب شده نگهداری کرد چون قابلیت و امکان یخ زدگی آب لوله ها موجود هست .

لوله های استاندارد بایستی به طور موازی در کنار نیز کار گذاشت . مسافت لوله ها از یکدیگر می بایست طوری باشد که برای عایق کاری و دسترسی اسان به شیرها برای تمعیر و . . . شکل گیرد


رعایت شیب بندی در لوله کشی

لوله های افقی بایستی فارغ از این که شکم بدهند یا این که قوز بردارند در طول مطلوب نصب شوند لوله های افقی بایستی شیب یکنواختی حداقل برابر ۱ سانتیمتر در ۱۰۰۰ سانتیمتر به جهت نقاط ذیل لوله کشی داشته باشد تا هنگام لزوم بتوان آنان‌را خالی کرد . هر گاه بجهت مضاعف , تامین شیب پیستونه میسر نباشد , می توان نقاط تخلیه فرعی دیگر ی در زمان مسیر لوله ساخت و لوله را از این نقاط به صورت قائم به مرحله بالاتری موفقیت . 

آخرین مطالب این وبلاگ
Buy Social media traffic
Buy Real Traffic
ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی
Buy website Traffic