» نکاتی برای خرید چمن مصنوعی

چمن مصنوعی از کالاهایی است که جزو اقلام مورد نیاز هر روزه ما نیست و ممکن است در طول زندگی فقط یکبار به خرید چمن مصنوعی اقدام کنیم.


چمن مصنوعی از کالاهایی است که جزو اقلام مورد نیاز هر روزه ما نیست و ممکن است در طول زندگی فقط یکبار به خرید چمن مصنوعی اقدام کنیم.

مواد سازنده چمن مصنوعی:
کیفیت مواد سازنده از ویژگی ها مهم چمن مصنوعی است که باید موقع خرید به آن دقت کنید یکی از اجزا سازنده سیستم چمن مصنوعی کف محصول است. تقریبا هر ماده ای برای ساخت کفی چمن های مصنوعیاستفاده شده است، از کنف تا پلاستیک و پلی استر. دقت کنید چمن های مصنوعی با کیفیت بالا کفی از جنس الیاف پلی استر دارند.

تارهای چمن مصنوعی از فیبرهای نایلون یا پلی پروپیلن ساخته می شوند و روش تهیه گوناگونی دارند. تارها در صفحه های بزرگ تولید می شوند و سپس این صفحات به شکل تارهای نازک بریده می شوند رخی دیگر از انواع این تارها با کشیدن صفحات و تبدیل کردن آن ها به نخ (اکسترود کردن) و سپس برش نخ ها تولید می شوند، این تارها سطح مقطع گرد دارند در حالی که تارهای برش خورده به روش اول، سطح مقطع مستطیلی و پخ دارند. ما خرید چمن مصنوعی از مدل های اکسترود شده را پیشنهاد می کنیم چون تارهایی مشابه چمن طبیعی ا به وجود می آورند و شکلی طبیعی تر و زیبا دارند.

سیستم های ضربه گیر و نخی که قطعات چمن مصنوعی را به یکدیگر می دوزند نیز باید دارای مقاومت، ماندگاری، رنگ و دوام بالایی مانند بقیه سیستم باشد و از جنس ترکیبات پلاستیکی یا فوم های پلی استر ساخته شود.

قبل از خرید چمن مصنوعی این نکات را در نظر بگیرید:
هر چقدر که درباره انواع فرش و موکت اطلاعات زیادی در بازار موجود است و هر چقدر که هر کدام از ما به اندازه کافی می‌دانیم از یک فرش یا موکت چه می‌خواهیم، اما درباره چمن مصنوعی وضعیت کمی متفاوت است.

اگر در خیابان راه برویم و عابران بپرسیم که تا حالا روی یک چمن مصنوعی راه رفته اید؟‌یا تا کنون چمن مصنوعی را از نزدیک لمس کرده اید؟ یا اصلا فکر می کنید چمن مصنوعی به چه دردی می خورد؟ احتمالا پاسخ های مثبت بسیار کم خواهد بود.

این موضوع دلایل زیادی از جمله اینکه نیاز به مصرف این کلا در بین ما ایرانی ها احساس نشده‌ است. اما با گسترش استفاده از چمن مصنوعی در جهان و حتی وضع قوانینی مبنی بر لزوم استفاده از آن به جای چمن طبیعی، حالا زمان آن رسیده است که نسبت به این محصول و نسبت به خرید چمن مصنوعی آن اطلاعات کسب کنیم. اطلاعاتی که دوام و کارایی چمن مصنوعی را برایمان بیشتر می کند و باعث رضایت استفاده از آن می شود. از جمله:

نمونه های رایگان که در استندهای فروشگاهی قرار داده شده را از نزدیک مشاهده و مقایسه کنید.
در مقابل تضمینی که به شما ارایه می‌شود اطمینان حاصل کنید.
خدمات پس از فروش شرکت ها را با هم مقایسه کنید و در نتیجه گیری نهایی لحاظ کنید.
هنگام مقایسه قیمت، از هزینه به ازای متر مربع استفاده کنید. مراقب باشد که با معیارهای دیگر هزینه سنجی، مجبور به پرداخت هزینه اضافی نشوید.
در مورد نحوه تحویل و هزینه حمل و نقل، پرس و جو کنید زیرا هزینه نهایی آن می تواند در انتخاب شما تاثیر بگذارد.

ادامه مطلب: بیتوته

آخرین مطالب این وبلاگ
Buy targeted website traffic
تعمیر پکیج در شیرازتعمیر برد پکیج در شیراز
راهنمای سفرسفر به مناطق گردشگری
ثبت آگهی رایگان درج آگهی ویژه در بالون آگهی